Автор: видання «ГОРДОН»

Верховна Рада на позачерговому засіданні 1 липня підтримала за основу та в цілому з техніко-юридичними правками і пропозиціями профільного комітету законопроєкт №5506 про корінні народи України. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».
За основу проєкт підтримав 331 нардеп, а в цілому – 325 нардепів за мінімально необхідних 226 голосів.

Проєкт закону презентував віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

«Законопроєкт, який вніс президент України, пропонує наступне: розкрити поняття «корінний народ»; встановити, що корінними народами України, які сформувалися на території Криму, є кримські татари, караїми та кримчаки; визначити перелік основних культурних та інших прав корінних народів, а також статус їхніх представницьких органів. Документ є консенсусним, і це фундамент, який побудований на принципах ООН відповідно до міжнародної практики, але з урахуванням особливостей України», – заявив віцепрем’єр.

Контекст:
Президент України Володимир Зеленський вніс законопроєкт №5506 «Про корінні народи України» до Верховної Ради в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня і визначив його як невідкладний. Цього дня він заявив, що Україна робить усе, щоб повернути окупований Росією Крим.

Проєкт закону пропонує визнати кримських татар, кримчаків і караїмів корінними народами України. Рада має намір ухвалити його до середини липня. Профільний комітет уже рекомендував додати його до порядку денного і ухвалити як закон.

Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю каналу «Россия 24», яке вийшло 9 червня, назвав законопроєкт Зеленського «неприйнятним». Зокрема, він заявив, що Україна як держава – нібито «породження радянського періоду», а «говорити про росіян як про некорінний народ – некоректно, смішно, нерозумно і не відповідає історії».

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, запропонований Зеленським документ повністю відповідає Декларації ООН про права корінних народів і відповідним нормам Конституції України і не має нічого спільного з маніпуляціями Путіна. Водночас глава МЗС зазначив, що Росія продовжує репресії проти корінного народу України, кримських татар, у тимчасово окупованому Криму.

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. На адмінкордоні між Кримом і материковою частиною України діє контрольно-пропускний режим.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here